Динаміка курсу долара в Україні: що впливає на вартість американської валюти

18 September 2019

Графік курсу долара важливий індикатор розвитку економіки України. Вартість національної валюти миттєво реагує на зміни в економіці та політиці нашої країни.

На сьогодні динаміка курсу долара цікавить практично кожного українця. Про курс долара говорять у новинах, банках, магазинах, підприємствах і навіть на ринках. Від вартості гривні щодо долара залежить рівень життя українців.

Варто відзначити, що при встановленому офіційному курсі НБУ на день, гроші можна обміняти з різницею в ціні до 15-20%, головне знайти вигідне місце обміну. Найкращий курс у Миколаєві пропонує компанія Money24.

Від чого залежить динаміка курсу долара

Графік курсу долара показує, що в часи кризи гривня може різко обвалиться практично в 2 рази, а зміцнення національної валюти, на жаль, відбувається більш повільними темпами. Але факт подорожчання гривні в 2019 році вже є позитивним.

курс долара графікНа курс долара в Україні впливає безліч факторів:

  1. Стан торговельного балансу України. На даний момент імпорт переважає над експортом. Але помірний обсяг ввозу продуктів і збільшення обсягів продажів українських товарів на світових ринках сприятливо впливають на курс гривні.
  2. Грошово-кредитна політика Національного банку України.
  3. Розмір зовнішнього боргу України. При цьому графік курсу долара буде мінятися при збільшенні кредитного навантаження, нових запозиченнях, у періоди великих виплат, зміні умов співробітництва з основними кредиторами.
  4. Ціни на нафту та на газ мають подвійну дію: зміцнюють долар і знижують вартість гривні за рахунок подорожчання енергоносіїв для нашої країни і погіршення платіжного балансу.
  5. Кон’юнктура світових ринків, зокрема ціни на сільськогосподарську продукцію та інші важливі товари українського експорту.
  6. Обсяг грошових переказів в Україну. На даний момент українці, що працюють за рубежем, переводять вагомі суми в Україну в іноземній валюті, що збільшує пропозицію долара і євро в країні.
  7. Приплив іноземних інвестицій в Україну.

2019 рік став сприятливим для гривні, динаміка долара розгорнулася в іншу сторону за рахунок подорожчання української валюти, зміцнення на 9% за такий короткий період стало рекордним показником серед світових валют. Основною причиною такої динаміки став рекордний продаж українських ОВДЗ іноземним інвесторам, які обмінювали долари на гривні та створили достатній рівень пропозиції валюти на міжбанківському ринку.

Де подивитися динаміку курсу долара

графік курсу долараКурс долара в динаміці важливий при плануванні подорожі, накопиченні грошей на квартиру або автомобіль, та й просто в повсякденному житті, оскільки при підвищенні вартості американської валюти відразу дорожчає практично все, особливо імпортні продукти.

На сайті Money24 доступний графік курсу долара, що обновляється щодня і допоможе Вам прийняти правильне рішення щодо придбання валюти. Якщо ви вирішили купити долари – заповніть заявку на сайті і ми зафіксуємо курс!

Схожі публікації
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
28 January 2020

Курс валют у банках або обмінних пунктах - це перше, чим цікавиться людина при необхідності обміняти гроші. Більшість людей не йдуть у першу ...

Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
21 January 2020

Шекель - національна грошова одиниця Ізраїлю, що з'явилася наприкінці 1985 року. З 2003 року валюта Ізраїлю стала вільно конвертованою. Серед ...

Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
17 November 2019

Міжнародна економічна система не змогла б працювати, якби не існувало валют. Тому курс валют на сьогодні - це коштовна інформація для кожного ...

Що таке комерційний курс і де вигідно обміняти валюту
Що таке комерційний курс і де вигідно обміняти валюту
18 September 2019

Комерційний курс валют цікавить кожного жителя України з кількох причин. По-перше, люди звикли конвертувати особисті накопичення в іноземну валюту ...