Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування

17 November 2019

Міжнародна економічна система не змогла б працювати, якби не існувало валют. Тому курс валют на сьогодні – це коштовна інформація для кожного інвестора, підприємця, туриста, мігранта та держави в цілому. Більшість валютних курсів дотримуються плаваючого режиму, тобто встановлюються відповідно до балансу між попитом та пропозицією. Але є безліч інших факторів, що прямо або побічно впливають на вартість грошових одиниць. Пропонуємо розглянути їх докладніше.

Курс валют на сьогодні: вплив економіки

курс валют сьогодніЄ три ключових показники макроекономічного стану країни, що впливають на курс валюти на сьогоднішній день:

 1. ВВП. Позитивна динаміка валового внутрішнього продукту свідчить про економічний підйом. Темпи інфляції скорочуються, іноземні інвестиції активніше надходять у країну. Збільшується виробництво та споживання, тому цінність національної грошової одиниці підвищується.
 2. Торговельний баланс. Всі держави торгують між собою, одержуючи ті товари і послуги, які не провадяться на внутрішньому ринку. Якщо кількість імпортованих товарів перевищує число експортованих, доводиться віддавати іноземну валюту, щоб оплатити поставки. Через дефіцит іноземних грошей у країні девальвується місцева валюта.
 3. Збалансованість державного бюджету. Якщо існує бюджетний дефіцит, його прийнято покривати за допомогою випуску додаткової грошової маси. Як слідство, виникає інфляція і знецінювання національних грошей.

Також на сьогоднішній курс валют впливають державні боргові зобов’язання. Країна позичає гроші в міжнародних фондів, які потрібно поступово віддавати, а ще розраховуватися за їхнє використання. Щоб сплачувати зовнішній борг, по-перше, іде іноземна валюта із внутрішнього ринку, а по-друге, може використовуватися емісія банкнот (наприклад, у США так роблять). Всі ці дії приводять до девальвації валюти.

Щоб провести повний аналіз котирування і її динаміки, з економічної сфери також важливо враховувати стан ринку праці, рівень зайнятості, купівельну спроможність населення, індекс ділової активності.

Інші причини змін сьогоднішнього курсу валют

Уряд встановлює монетарну політику держави, а за її виконання відповідає Центральний банк. Щоб урегулювати валютний курс і втримати його від різких коливань, використовується чотири основних інструменти грошово-кредитної політики:

 • Валютні інтервенції. Якщо потрібно стабілізувати курс валюти, Центральний банк вступає в торги на відкритому ринку. Урівноважуючи баланс між попитом та пропозицією, виходить досягти бажаного результату.
 • Процентні ставки. При зниженні дисконтної ставки громадяни активніше беруть кредитні кошти, розвивають виробництво. Як слідство, збільшується споживання і рост ВВП, а інфляція зменшується. Це сприяє підвищенню цінності грошової одиниці.
 • Контроль операцій з валютою. При нестабільних економіко-політичних ситуаціях ЦБ може заборонити купувати інвалюту в великих кількостях, щоб уберегти місцеву валюту від знецінювання.
 • Випуск грошової маси. Якщо обіг коштів перенасичується (наприклад, здійснюється емісія банкнот для погашення зовнішнього боргу), національна грошова одиниця девальвується.

валюта курс на сьогодніТакож курс валют на сьогодні залежить від фінансово-політичної стабільності в державі. Зміцненню національної валюти сприяє висока інвестиційна привабливість країни та позитивні зміни в області регулювання бізнесу. А от негативно на грошовій одиниці позначаються масові страйки, політичні та військові конфлікти на міжнародній арені.

Населення також здатне впливати на валютні курси. Наприклад, якщо місцеві гроші регулярно та досить різко дорожчають і дешевшають, громадяни втрачають довіру. Вони воліють перевести особисті заощадження в долари, євро або іншу валюту, що славиться надійністю. Таким чином, штучно підвищується попит на іноземні грошові одиниці, тому їхня вартість збільшується.

Де довідатися курс валюти на сьогоднішній день і обміняти в Миколаєві

Компанія Money 24 Миколаїв пропонує широкий перелік фінансових послуг:

 1. Подивитися курс валют сьогодні онлайн, зафіксувати його для обміну за допомогою створення електронної заявки;
 2. Одержати допомогу в організації грошового переказу за рубіж з мінімальними комісійними;
 3. Досліджувати динаміку котирування, відстежити її коливання та розрахувати стрибки на майбутнє;
 4. Подивитися онлайн крос-курси та скористатися конвертером валют.

У компанії Money 24 у Миколаєві обмін коштів безпечний, тому що купюри перевіряються на дійсність. Також при конвертації великих сум пропонується супровід до автомобіля.

Схожі публікації
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
28 January 2020

Курс валют у банках або обмінних пунктах - це перше, чим цікавиться людина при необхідності обміняти гроші. Більшість людей не йдуть у першу ...

Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
21 January 2020

Шекель - національна грошова одиниця Ізраїлю, що з'явилася наприкінці 1985 року. З 2003 року валюта Ізраїлю стала вільно конвертованою. Серед ...

Динаміка курсу долара в Україні: що впливає на вартість американської валюти
Динаміка курсу долара в Україні: що впливає на вартість американської валюти
18 September 2019

Графік курсу долара важливий індикатор розвитку економіки України. Вартість національної валюти миттєво реагує на зміни в економіці та політиці нашої ...

Що таке комерційний курс і де вигідно обміняти валюту
Що таке комерційний курс і де вигідно обміняти валюту
18 September 2019

Комерційний курс валют цікавить кожного жителя України з кількох причин. По-перше, люди звикли конвертувати особисті накопичення в іноземну валюту ...