1

Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну

27 Січня 2020

Курс валют у банках або обмінних пунктах – це перше, чим цікавиться людина при необхідності обміняти гроші. Більшість людей не йдуть у першу установу, що попалася, а ретельно порівнюють пропозиції в пошуках самого вигідного варіанта. Щоб ще краще розбиратися у формуванні банківських ставок на покупку/продаж іноземної валюти, пропонуємо ознайомитися з факторами, що впливають на курс. Також поговоримо про те, де вигідніше всього міняти гроші в Миколаєві.

Як формується курс валют у банках

курс валют банкиІснує Міжбанківський валютний ринок України, де щодня проходять торги. У відповідності із середніми значеннями укладених угод Національний банк формує офіційний курс гривні стосовно іноземних валют.

У комерційних банків є два види курсів. Перший – міжбанківський, котрий використовується для безготівкових розрахунків між банківськими установами. Другий – наявний, котрий бачить кожний українець, приходячи за покупкою або продажем коштів. Вони встановлюються на основі балансу між попитом та пропозицією.

Фактори, що впливають на банківський курс валют

Перший по важливості впливу фактор – Центральний банк, тому що на основі офіційних даних встановлюють інші банки курс валют. НБУ проводить грошово-кредитну політику, спрямовану на стабілізацію гривні. Для досягнення результату використовуються інтервенції, контролюються операції з іноземною валютою (наприклад, вводяться обмеження на добову норму її покупки). Якщо ЦБ активно друкує банкноти та збільшує оборот грошової маси, збільшується пропозиція гривні, тому вона знецінюється.

Також на курс у банках впливає:

  1. Економічний стан. У періоди приросту валового внутрішнього продукту виробляється та споживається більше товарів, тому місцеві гроші зміцнюють. Також цьому сприяє падіння рівня інфляції та безробіття, підвищення ділової активності та купівельної спроможності, збільшення бюджету країни та зменшення боргових зобов’язань.
  2. Політика. Наявність зовнішньополітичних конфліктів, внутрішні панічні настрої та зміни у владі, законах, збільшення податків і інші прояви нестабільного положення країни приводять до девальвації національної грошової одиниці.
  3. Біржові торги. У процесі торгів на валютній біржі трейдери спекулюють на валютних курсах, щоб при покупці та продажі котирувань більше заробити. Це призводить до коливань цін на валюти.
  4. Торговельний баланс. Якщо експорту більше, ніж імпорту, виходить, у країну надходять іноземні грошові одиниці у великому обсязі. Внутрішній ринок збагачується пропозицією, тому національна валюта зміцнює.

Валютний курс у банках: кому й навіщо корисний

курс валют у банкахМоніторити курс валют по банках корисно тим, хто часто зіштовхується з обміном для бізнесу. Наприклад, гроші доводиться конвертувати, щоб заплатити за поставку товарів з іншої країни, оплатити послуги закордонних підрядників, укласти угоду з іноземними партнерами. Для мінімізації втрат на курсовій різниці краще відслідковувати котирування в динаміці. Це дозволить вибрати кращий момент для обміну.

Трейдерам також важливо стежити за стрибками валютних курсів. Основне завдання біржового гравця – купити або продати котирування вигідно, діставши прибуток. Це можна зробити тільки у випадку застосування технічного аналізу. Тому потрібно постійно стежити за коливаннями на графіку, щоб встановити правильні й точні прогнози.

Відправляючись у подорож, краще заздалегідь подивитися банківський курс і обміняти гривню на місцеву валюту тієї країни, куди направляється турист. По-перше, так безпечніше, тому що туристів часто обманюють. Замість ви можете одержати купюри, які вже вийшли з обороту, або просто підробку. По-друге, у туристичних місцях часто виставляють невигідний курс.

Обмін валют у Миколаєві – кращі пропозиції від Money 24

курс в банкахКурс валют банки України ставлять не завжди такий, який хотілося б клієнтові. Так, вони спираються на офіційні дані, однак у наявний курс включається комісія – прибуток комерційного банку. Тому й відрізняються пропозиції. Компанія Money 24 у Миколаєві готова запропонувати обмін на привабливих умовах. Наші клієнти:

  • залишають заявки на обмін онлайн, за допомогою чого фіксують валютний курс;
  • стежать за динамікою котирувань за допомогою графіків на сайті, аналізують коливання та роблять прогнози на майбутнє;
  • завжди знають про свіжі новини зі сфери економіки, політики та фінансів, тому що в блозі регулярно виходять статті;
  • працюють із електронними грошима та обмінюють кріптовалюти;
  • замовляють грошові перекази по усьому світі, оплачуючи мінімальну комісію.

Пункт обміну Money 24 перебуває в самому центрі Миколаєва. Постійним клієнтам ми із задоволенням надамо знижку.

Схожі публікації
Все, що потрібно знати про обмін валют на чорному ринку Миколаєва
Все, що потрібно знати про обмін валют на чорному ринку Миколаєва
27 Березня 2020

Валютні курси цікаві всім жителям Миколаєва, яким необхідно зробити обмін грошей для бізнесу, туризму або особистих цілей. Сьогодні вибір місць, які ...

Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
20 Січня 2020

Шекель - національна грошова одиниця Ізраїлю, що з'явилася наприкінці 1985 року. З 2003 року валюта Ізраїлю стала вільно конвертованою. Серед ...

Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
17 Листопада 2019

Міжнародна економічна система не змогла б працювати, якби не існувало валют. Тому курс валют на сьогодні - це коштовна інформація для кожного ...

Особливості обміну доларів на чорному ринку
Особливості обміну доларів на чорному ринку
23 Жовтня 2019

Американська валюта посідає перші місця у всіх рейтингах. Це сама популярна резервна грошова одиниця, з її допомогою здійснюється більше 50% ...