Особливості обміну доларів на чорному ринку

24 October 2019

Американська валюта посідає перші місця у всіх рейтингах. Це сама популярна резервна грошова одиниця, з її допомогою здійснюється більше 50% міжнародних транзакцій. До долара котируються всі валюти, що беруть участь у торгах на FOREX. За останні 27 років ринкової економіки, вільної торгівлі валютою та відкритими границями українці як і раніше впевнені, що курс долара на чорному ринку в Миколаєві вище, ніж в обмінниках і тим більше в банках. Дійсно, купити долар на чорному ринку в Миколаєві можна на 3-5% дешевше та продати відповідно дорожче. Спочатку він здається привабливим, але є й підводні камені. Розглянемо їх у нашій статті.

Чому на чорному ринку курс долара вище та чи так це?

купити долар на чорному ринкуВарто пам’ятати, що чорний ринок долара в Миколаєві спекулятивний по своїй природі, тому реагує швидко на будь-які зміни, які можна оголосити причиною росту або падіння курсу. Іноді такі причини об’єктивні, іноді ні. До найпоширеніших відносяться:

 • котирування основних ресурсів і валют на світових фінансових ринках, що миттєво впливає на курс долара на чорному ринку Миколаєва;
 • виплата Україною зовнішніх боргів;
 • нестабільна економічна, політична та соціальна ситуації в країні веде до того, що можна купити долар на чорному ринку Миколаєва дуже дорого;
 • вибори, нові призначення на ключові державні посади;
 • протести та хвилювання моментально підвищує вартість валюти, так що купити долар на чорному ринку Миколаєва можна тільки по дуже високому курсі;
 • сезон року (відпустки, національні свята), коли очікуються великі витрати на подарунки, застілля або путівки;
 • підвищення цін на продукти;
 • стихійні лиха (пожежі, потопи, жара й т.д.).

Все це змушує людей прагнуть зберегти свої фінансові ресурси. Такий чисто психологічний фактор є основним стимулом для нас звертатися на чорний ринок долара в Миколаєві. Сьогодні ж є безліч альтернатив чорному ринку долара в Миколаєві, а головне, абсолютно легально та офіційно обміняти долари, без ризиків попастися на гачок аферистів.

Як змінюється курс долара на чорному ринку

Тіньовий валютний ринок залежить від офіційного курсу. На його основі в обмінниках встановлюються пропозиції за вартістю грошової одиниці.

Також на «чорний» курс долара впливає:

 1. Монетарна політика. НБУ веде грошово-кредитну політику та користується фінансовими інструментами, щоб стабілізувати курс USD/UAH. Це досягається за допомогою інтервенцій і валютного контролю, зміни процентних ставок по кредитах, регулювання обсягів грошової маси в обороті.
 2. Сальдо торговельного балансу. Негативне сальдо торговельного балансу свідчить про перевищення імпорту над експортом. Саме така ситуація зараз в Україні. Це значить, що держава змушена платити іноземною валютою за поставки товарів і послуг з-за кордону. На внутрішньому ринку з’являється дефіцит іноземних грошей (зокрема доларів), тому вони піднімаються в ціні в еквіваленті гривні.
 3. Ринок нерухомості в США. Сфера real estate у країні вважається однієї з найрозвиненіших. При збільшенні кількості угод і покупок нерухомості в Штатах курс національної валюти зміцнює.

Купити долар на чорному ринку: особливості обміну

чорний ринок валют купити доларІснує стереотип, що за самим вигідним курсом долара варто відправлятися на тіньовий ринок. Років десять назад це було так, але сьогодні існує безліч обмінних пунктів, готових запропонувати не менш привабливі умови обміну.

Чому люди звертаються на чорний ринок:

 • не потрібне посвідчення особистості;
 • не потрібно звітувати перед податковою службою;
 • немає ліміту по сумі обміну в добу;
 • можна дістати іноземну валюту при її дефіциті.

Але й мінусів у такого обміну чимало. «Міняли», які працюють на стихійному ринку, часто співпрацюють із кримінальними авторитетами. Вони подають сигнали для пограбування людини, що тільки що конвертував гроші. Також часто клієнтам тіньового ринку підсувають фальсифіковані банкноти, які на перший погляд і без спеціальних інструментів відрізнити неможливо.

Зараз існують електронні біржі обміну. Якщо все-таки потрібно скористатися послугами чорного ринку, краще конвертувати гроші онлайн.

Де обміняти долари в Миколаєві вигідно

Продати або купити долар на чорному ринку – не сама вдала ідея. Якщо вам потрібен вигідний курс USD, і ви піклуєтеся про особисту безпеку, звертайтеся в компанію Money 24 Миколаїв.

Ми пропонуємо:

 1. Зафіксувати курс онлайн і обміняти гроші протягом півгодини. Це дуже зручно в ситуаціях, коли ціна долара нестабільна та змінюється кілька разів у день.
 2. Вивчити динаміку USD/UAH, щоб спрогнозувати подальше поводження котирування та визначити кращий час для обміну.
 3. Замовити переказ коштів по містах України та в інші країни з мінімальною комісією.

Компанія Money 24 у Миколаєві гарантує безпеку клієнта. Всі купюри проходять перевірку на дійсність. При обміні великих сум відвідувачеві пропонується супровід до транспортного засобу.

Схожі публікації
Все, що потрібно знати про обмін валют на чорному ринку Миколаєва
Все, що потрібно знати про обмін валют на чорному ринку Миколаєва
27 March 2020

Валютні курси цікаві всім жителям Миколаєва, яким необхідно зробити обмін грошей для бізнесу, туризму або особистих цілей. Сьогодні вибір місць, які ...