Як формується наявний курс валют в Україні

19 June 2019

В Україні в останні роки спостерігається нестабільна політична ситуація, тому курс національної грошової одиниці стосовно інвалют часто міняється. Через це необхідно більш докладно вивчати динаміку котирувань, вишукуючи найпривабливіший момент для обміну. Банки України користуються міжбанківським валютним курсом для проведення операцій між собою, а наявний курс – це ставка, пропонована звичайним жителям для конвертації грошей в обмінниках або на тіньовому ринку. Пропонуємо довідатися, як встановлюється ціна гривні та інших грошових знаків, і де краще їх обмінювати.

Фактори, що формують наявний курс валют

наявний курсЗа встановлення курсу національної грошової одиниці в Україні відповідає МВРУ (міжбанківський валютний ринок). Щодня там проходять торги між різними місцевими банками. Деякі з них пропонують валюту на покупку, інші – на продаж. Іноді Національний банк України не погоджується з результатами торгів і проводить валютні інтервенції. Він може влити додаткові кошти в оборот або викупити надлишки грошової маси.

Основним джерелом формування попиту на інвалюту є споживання місцевими жителями товарів, привезених з-за кордону. Також цей показник залежить від ступеня погашення боргових зобов’язань фізичними і юридичними особами. А от пропозиція формується за рахунок припливу коштів від продажу товарів з України за кордон, фінансової допомоги МВФ і обсягу наявних коштів, які привозить у країну населення.

На наявний курс валют у високому ступені впливає міжбанківський ринок. Якщо попит значно перевищує пропозицію під час торгів, грошова одиниця піднімається в ціні. Такого ж ефекту може домогтися держава при розпуску слухів або новин про важливі економічні події, наприклад, про відмову МВФ видавати наступний транш Україні.

Деякі приватні особи, у яких відбувається покупка та продаж наявної валюти, також можуть створювати штучний ажіотаж в інтересах особистої вигоди. У моменти паніки населення інстинктивно скуповує іноземну валюту, а при рості попиту збільшується і її вартість.

наявний курс валютТакож динаміка наявного курсу залежить від макроекономічних показників держави, а саме:

 • приросту ВВП;
 • збалансованості бюджету;
 • темпів погашення державного борга;
 • індексу споживчих цін і купівельної спроможності населення;
 • ситуації на ринку праці;
 • сальдо торговельного балансу;
 • індексу ділової активності.

Крім цього, на коливання наявного курсу валют впливає фінансово-політична обстановка. У моменти зміни влади або змін у законодавстві та оподаткуванні, військово-політичних конфліктів на міжнародній арені, страйків і масових безпорядків відбуваються різкі стрибки курсу.

Money 24: довідатися наявний валютний курс і зробити обмін

Щоб зробити обмін на вигідних умовах у Миколаєві, звертайтеся в компанію Money 24. Крім конвертації валют, ми пропонуємо:

 1. Організацію переказів коштів у будь-які країни світу;
 2. Створення електронних заявок на обмін з можливістю зафіксувати наявний курс валют;
 3. Ознайомлення з важливими економічними та фінансовими новинами, що дозволяє оцінювати ринкову ситуацію;
 4. Використання сучасних онлайн-інструментів: на сайті можна подивитися крос-курси та скористатися калькулятором;
 5. Вивчення графічних даних про коливання будь-якої валютної пари за встановлений інтервал часу.

Компанія Money 24 у Миколаєві допоможе вам обміняти більше десяти грошових одиниць різних країн нашої планети. При постійному та оптовому співробітництві клієнт одержує приємну знижку.

Схожі публікації
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
Курс валют у банках: особливості та рекомендації для обміну
28 January 2020

Курс валют у банках або обмінних пунктах - це перше, чим цікавиться людина при необхідності обміняти гроші. Більшість людей не йдуть у першу ...

Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
Шекель – валюта Ізраїлю: особливості та поради по обміну
21 January 2020

Шекель - національна грошова одиниця Ізраїлю, що з'явилася наприкінці 1985 року. З 2003 року валюта Ізраїлю стала вільно конвертованою. Серед ...

Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
Аналіз курсу валют на сьогодні: особливості формування
17 November 2019

Міжнародна економічна система не змогла б працювати, якби не існувало валют. Тому курс валют на сьогодні - це коштовна інформація для кожного ...

Динаміка курсу долара в Україні: що впливає на вартість американської валюти
Динаміка курсу долара в Україні: що впливає на вартість американської валюти
18 September 2019

Графік курсу долара важливий індикатор розвитку економіки України. Вартість національної валюти миттєво реагує на зміни в економіці та політиці нашої ...