1
В Україні в останні роки спостерігається нестабільна політична ситуація, тому курс національної грошової одиниці стосовно інвалют часто міняється. Через це необхідно більш докладно вивчати динаміку котирувань, вишукуючи найпривабливіший момент для обміну. Банки України користуються міжбанківським валютним курсом для проведення операцій між собою, а наявний курс – це ставка, пропонована звичайним жителям для конвертації грошей в обмінниках або на тіньовому ринку. Пропонуємо довідатися, як встановлюється ціна гривні та інших грошових знаків, і де краще їх обмінювати.
За встановлення курсу національної грошової одиниці в Україні відповідає МВРУ (міжбанківський валютний ринок). Щодня там проходять торги між різними місцевими банками. Деякі з них пропонують валюту на покупку, інші – на продаж. Іноді Національний банк України не погоджується з результатами торгів і проводить валютні інтервенції. Він може влити додаткові кошти в оборот або викупити надлишки грошової маси.
Про те, як формується курс валют в банках Миколаєва, ви можете прочитати в статті: “Курс валют у банках Миколаєва: джерела формування та поради по обміну“.
Основним джерелом формування попиту на інвалюту є споживання місцевими жителями товарів, привезених з-за кордону. Також цей показник залежить від ступеня погашення боргових зобов’язань фізичними і юридичними особами. А от пропозиція формується за рахунок припливу коштів від продажу товарів з України за кордон, фінансової допомоги МВФ і обсягу наявних коштів, які привозить у країну населення.
На наявний курс валют у високому ступені впливає міжбанківський ринок. Якщо попит значно перевищує пропозицію під час торгів, грошова одиниця піднімається в ціні. Такого ж ефекту може домогтися держава при розпуску слухів або новин про важливі економічні події, наприклад, про відмову МВФ видавати наступний транш Україні.
Деякі приватні особи, у яких відбувається покупка та продаж наявної валюти, також можуть створювати штучний ажіотаж в інтересах особистої вигоди. У моменти паніки населення інстинктивно скуповує іноземну валюту, а при рості попиту збільшується і її вартість.
Також динаміка наявного курсу залежить від макроекономічних показників держави, а саме:
Крім цього, на коливання наявного курсу валют впливає фінансово-політична обстановка. У моменти зміни влади або змін у законодавстві та оподаткуванні, військово-політичних конфліктів на міжнародній арені, страйків і масових безпорядків відбуваються різкі стрибки курсу.
Щоб зробити обмін на вигідних умовах у Миколаєві, звертайтеся в компанію Money 24. Крім конвертації валют, ми пропонуємо:
Компанія Money 24 у Миколаєві допоможе вам обміняти більше десяти грошових одиниць різних країн нашої планети. При постійному та оптовому співробітництві клієнт одержує приємну знижку.
Валютні курси цікаві всім жителям Миколаєва, яким необхідно зробити обмін грошей для бізнесу, туризму або особистих цілей. Сьогодні вибір місць, які ...
Курс валют у банках або обмінних пунктах - це перше, чим цікавиться людина при необхідності обміняти гроші. Більшість людей не йдуть у першу ...
Шекель - національна грошова одиниця Ізраїлю, що з'явилася наприкінці 1985 року. З 2003 року валюта Ізраїлю стала вільно конвертованою. Серед ...
Міжнародна економічна система не змогла б працювати, якби не існувало валют. Тому курс валют на сьогодні - це коштовна інформація для кожного ...