1

Чи варто купувати долар: злети та падіння американської валюти у Миколаєві

16 Жовтня 2021

З якою метою нам може знадобитися американська валюта? Вона потрібна як приватним особам, так і підприємцям. З її допомогою можна інвестувати у закордонні проєкти або співпрацювати з партнерами/компаніями, що знаходяться в інших країнах. Долари потрібні для здійснення міжнародних платежів, подорожей та зберігання особистих заощаджень. Сьогодні ми поговоримо про те, чи варто купувати долар зараз або краще зачекати на більш вдалий час. А компанія Money 24 у Миколаєві завжди рада допомогти з вигідним обміном.

Які фактори впливають на курс долара у Миколаєві

чи варто зараз купувати долариБагато хто з нас запитує, чому росте або чому падає долар сьогодні? Справа в тому, що на валюту США впливає багато факторів, які здатні спровокувати коливання. Серед найважливіших можна назвати:

  1. Економічну ситуація. Валюта США може змінитися у ціні під впливом економічних показників. Найважливішими з них вважаються сальдо платіжного балансу, рівень зайнятості, обсяг державного бюджету, динаміка ВВП, інфляція та зовнішній борг.
  2. Інвестиційну діяльність. Чим частіше міжнародні інвестиції здійснюються за допомогою американської валюти, тим дорожче вона коштує, тому що попит на неї зростає.
  3. Банківську політику. ФРС та НБУ контролюють вартість гривні до долара, щоб не було різких коливань. Для цього вони користуються інструментами монетарної політики: беруть участь у відкритих торгах, змінюють відсоткові ставки, запроваджують обмеження щодо валютних угод.

Динаміка американського долара за останній час

Щоб з’ясувати, коли купувати долар у Миколаєві за найвигіднішою ціною, потрібно проаналізувати його динаміку та скласти прогноз на майбутнє. Аналізуючи котирування USD/UAH за останні п’ять років, ми побачимо безліч злетів та падінь.

Протягом 2016 та 2017 року ми спостерігаємо однакову динаміку: в осінньо-зимовий період грошова одиниця дорожчала до 27-28 гривень, а у весняно-літній сезон дешевшала до 24.5-25.5 гривень. У 2018 році тенденція пішла на спад і ціна валюти США поступово опускалася. До грудня 2019 року вона становила 23.7 гривень.

Потім було поступове зростання та два різкі стрибки вгору: у травні та жовтні 2020 року. Але тривали вони недовго, і ситуація швидко стабілізувалася. З листопада 2020 року американська валюта почала поступово дешевшати, але у жовтні 2021 року стався переламний момент. Якщо відповідати на питання, що відбувається з доларом зараз, на динаміці ми побачимо, що його вартість знову почала зростати.

Чи варто купувати долар у Миколаєві зараз: прогнози експертів

Якщо ви цікавитеся, чи варто зараз купувати долари, слід звернути увагу на актуальний курс. За останні кілька місяців він трохи виріс. Однак у прогнозах на 2022 рік зазначається ще більше зростання вартості USD.

Наприклад, у державному бюджеті наступного року закладено середньорічний курс 28.6-28.7 гривень. На думку МВФ, ситуація буде трохи оптимістичнішою, і вартість долара триматиметься на рівні 27.4 UAH. А Міністерство економіки прогнозує, що валюта США коштуватиме близько 28.5 гривень. Тому купувати долари чи ні – вирішувати вам. Але з огляду на тенденцію зростання краще вкластися в американську валюту зараз. Адже незабаром втрати на курсовій різниці можуть збільшитись.

Де вигідно купити долари у Миколаєві

чому падає долар сьогодніЯкщо ви шукайте, де вигідно купити долари в Миколаєві, звертайтесь до компанії Money 24. Ми пропонуємо найкращі умови проведення обмінних операцій, а також можливість:

  • Вивчити та проаналізувати динаміку американської валюти;
  • Скористатися онлайн конвертером валют;
  • Зафіксувати актуальну вартість USD перед обміном;
  • Вивчити світові новини, через які ціна долара може змінитись.

Коли треба купувати долари, звертайтеся за допомогою у відділення Money 24. Ми обслуговуємо фізичних та юридичних осіб, допомагаємо з обміном оптом та в роздріб. Постійним клієнтам робимо вигідні знижки.