1

В яку валюту вкладають гроші мешканці Миколаєва: аналіз динаміки валютних курсів

26 Січня 2022

Політичну обстановку та економічну ситуацію в Україні зараз не можна назвати стабільною. Постійно відбуваються деякі зміни, які одразу ж позначаються на валютних курсах. Але практично кожен із нас має заощадження, які не хочеться втратити. Сьогодні пропонуємо поговорити про те, який прогноз курсу валют у Миколаєві на сьогодні висловлюють експерти. Спираючись на цю інформацію, вам буде легше визначитися, у якій валюті зберігати гроші.

Поточна ситуація із банківськими вкладами українців

де вигідно обміняти валюту у МиколаєвіНаприкінці 2021 року Національний банк України проаналізував депозитний портфель населення. Загалом за банківською системою він збільшився на 4.2% і становив понад 720 мільярдів гривень.

При цьому найбільше виріс гривневий портфель – на 7,3%. Загалом сума досягла 458 мільярдів. А ось із валютним портфелем спостерігається зворотна ситуація, оскільки відбувається відтік депозитів. Показник зменшився на 1.4% і в грошовому еквіваленті валютний портфель скоротився до 9.6 мільярдів доларів. При цьому із банків забрали понад 130 мільйонів доларів. Середня ставка для гривневих депозитів становить 8% річних, а для валютних вкладів – 0.7% річних.

Динаміка валютних курсів у Миколаєві

За останній рік у долара та євро була приблизно однакова динаміка. На початку 2021 року курс був високим, потім поступово знижувався до весни. Після цього стався короткочасний підйом, за яким відбувся стрімкий спад. Така тенденція зберігалася до кінця осені. А наприкінці 2021 та на початку 2022 року курс USD та EUR зріс до 28.3 та 32 UAH, відповідно.

Існують різні прогнози щодо курсу долара та євро на 2022 рік. Вважається, що вартість валюти США варіюватиметься від 27.4 до 28.6 гривень, а ціна євро перебуватиме в межах 30-32 гривень.

В якій валюті краще зберігати заощадження в Миколаєві

Давайте розглянемо найпопулярніші варіанти, щоб вирішити, яку валюту вибрати для інвестицій у Миколаєві:яку валюту вибрати для інвестицій у Миколаєві

  1. Євро. На сьогоднішній день ця грошова одиниця вважається найстійкішою. Саме тому багато інвесторів віддають перевагу євро. Варто зазначити, що у 2020-2021 роках у Єврозоні спостерігалася дефляція до 0.3%. Це означає, що гроші подорожчали. Але цей період тривав нетривалий час і не перевищував критичних позначок.
  2. Долар. Валюта США вважається найпопулярнішим платіжним інструментом на міжнародній арені. Коли почалася пандемія, інфляція долара трималася на рівні 0.1-2.6% до весни 2021 року. Але останнім часом вона збільшилася, оскільки Федеральна резервна служба активно випускала кошти на обіг. Такі дії не можуть не спричинити наслідків для економіки. Наразі складно спрогнозувати, якою буде інфляція найближчим часом.
  3. Гривня. Якщо порівнювати інфляцію гривні з євро та доларом, у національної валюти все гаразд. Показник тримається на рівні 1.3%. Навіть коли стався обвал навесні 2020 року, становище гривні було набагато стабільнішим у порівнянні з рублем. Але чому ж тоді населення не прагне вкладати в національну валюту? Все дуже просто: через нестабільну політичну ситуацію різка девальвація може статися будь-якої миті.

Якщо підбити підсумки, то найпривабливішою валютою для інвестування зараз вважається євро. На другому місці – американський долар. Експерти впевнені, що валюта повернеться на колишній рівень завдяки високорозвиненій економіці США. З гривнею ж ситуація дуже хитка, адже більшість аналітиків вважають, що у 2022 році грошовий знак чекає на девальвацію. А якщо ви цікавитеся, де вигідно обміняти валюту в Миколаєві, звертайтесь за допомогою до компанії Money 24

Схожі публікації
Чи варто купувати долар: злети та падіння американської валюти у Миколаєві
Чи варто купувати долар: злети та падіння американської валюти у Миколаєві
16 Жовтня 2021

З якою метою нам може знадобитися американська валюта? Вона потрібна як приватним особам, так і підприємцям. З її допомогою можна інвестувати у ...